top of page

 Спочатку слово «талант» позначало золоті монети. У біблії описується притча, як господар подарував 3-м своїм рабам по одній монеті - «таланту». Один закопав її в землю, другий розміняв, а третій примножив. Звідси з'явилися вирази: закопав, розміняв і помножив (розвинув) свій талант. Але потім ці слова стали використовувати в іншому сенсі - як божественний дар творити щось нове, вроджене в людині.
  Я часто чую в сучасному світі, як кожна мати намагається показати, начебто ненав'язливо, що ось вона то правильно виховує своє чадо. І на горщик стали рано висаджувати, і навчили говорити раніше за всіх, і пішов раніше інших. А тепер ще вивчили весь алфавіт і цифри. І такі батьки вже якщо і віддають своїх дітей в гуртки, то тільки для того щоб «відшліфували» дорогоцінний талант. А якщо він іще й малює, то виросте майбутнім Шишкіним, Айвазовським, а може і далі піде!
  Але хочеться заздалегідь попередити батьків, що далеко не всі діти які люблять малювати будинки, по-перше: будуть охоче малювати в спеціальному гуртку; по-друге: зовсім не означає, що раз він багато малює, то це 100% талант.
 Сучасні мами дуже амбітні. Але деколи варто розслабитися і пустити все на самоплив і не тиснути на дитину, а подивитися до чого він більше схиляється і чи подобається йому займатися в гуртках. І взагалі уточнити охоче він малює поза домом. Тому що буває і таке, що вдома дитина малює багато і з бажанням, а коли розуміє, що в гуртку його намагаються чогось навчити, починає відчувати напругу і небажання малювати. Буває, що в такому випадку дитині краще буде не відвідувати гурток, щоб в подальшому не відбити охоту до творчості. Але буває і так, що педагогу просто потрібно було знайти індивідуальний підхід до дитини. Тоді звичайно, навіть якщо і будуть виникати спади в творчості у дитини, то в кінцевому результаті батьки помітять, що у їх улюбленого сонечка дійсно виходить щось вартісне.
  Але все ж спробуємо зрозуміти чи є у вашої дитини талант до малювання? Швидше за все період дитячого садка це не час для визначення талантів у дітей. Все ще може змінитися. А ось шкільний період вже що-небудь прояснить батькам.

  Перший спосіб виявити талант, це звичайно ж показати дитячі роботи фахівця в художній школі. По-друге розпитати педагога з малювання, як себе проявляє ваше чадо. По-третє, важливо не переплутати художні здатності і талант. А в четверте, якщо навіть у вашої дитини не знайдеться особливих якихось талантів, то найважливіше яка ваша дитина в душі. Адже найважливіше в людині не таланти, а доброта і чуйність.

Моя дитина талант?

© 2016 Яценко Наталія Сергіївна.

bottom of page