top of page

Як учити дитину малювати

   Світ дитини наповнений яскравими, незвичними барвами, казковими зображеннями. Хаотичне сприйняття малечею дійсності відрізняється від конкретних уявлень дорослих. Малювання й розфарбовування – найулюбленіші заняття дітей – допомагають батькам уявити світ свого малюка. Прагнення дитини до вільного малювання, експериментів з кольорами є природним. Тож розмальовані шпалери, подряпані меблі, розписані руки та коліна свідчать про нормальний розвиток творчих здібностей дитини.
    Малюка цікавить не стільки сюжет малюнка, скільки сам процес. Малювання допомагає дитині відчути себе творцем, першовідкривачем; дарує радість і впевненість у собі. Діти люблять змішувати й розмивати, „видобувати” новий колір. Малювання – це незвичайна подія для малечі, ключ до емоційного розуміння мистецтва.
    Існує три кольори, які не можна отримати шляхом змішування. Це жовтий, синій і червоний. В результаті змішування інших барв можна отримати: зелену (з жовтої та синьої), оранжеву (з жовтої та червоної), фіолетову (з червоної та синьої). Співвідношення кольорів може змінюватися за своєю насиченістю, тому виникає жовтуватий, світло-блакитний, рожевий. Все це можна розповісти та показати малюкові, навчити його експериментувати з барвами дійсно хороших акварельних фарб (їх легше змішувати, і вони дають більш чисті тони, ніж гуаш). 
    Вільне малювання фарбами шляхом їх змішування – захопливе заняття. Покажіть дитині, як правильно це робити. На стіл чи підлогу покладіть клейонку або газету. Намочіть цупкий аркуш паперу (прогладивши його змоченою губкою), занурте пензлик в одну з рідких фарб і обережно проведіть по аркушу. Перед тим як занурити пензлик в іншу фарбу, помийте його у склянці з водою. Ніби випадково, можна провести пензликом, змоченим у воді (без фарби),– вода змішується з фарбами на аркуші, завдяки цьому з’являються ніжні, розмиті, світлі напівтони. Запитайте у дитини, чи хоче й вона спробувати так зробити. Таким буде ваш перший урок творчого малювання. 
    Спочатку нехай дитина зображує те, що їй захочеться. Трохи згодом можна запропонувати їй малювати під час читання вами казки або оповідання. Після малювання поговоріть про те, що зображено на малюнку, запитайте у дитини, що вона відчувала. Коли малюнки висохнуть, обов’язково почепіть їх у вітальні, кухні або передпокої. Фантастичні, незвичайні „картини” малюка перетворять вашу оселю на казкову галерею і відкриють вам щілинку в неймовірний світ дитинства.

© 2016 Яценко Наталія Сергіївна.

bottom of page