top of page

       Колірний тест емоційніх станів
   
Визначення настрою дитини на заняттях проводитимуться за допомогою колірного тесту емоційніх станів на основі тесту Люшера. Поганий настрій дитини, складні взаємини з педагогом або однолітками можуть вплинути на успішність.
     Для діагностики потрібно 8 кольорових квадратиків, які представлені на малюнку. 

     Дитині пропонується вибрати квадратик, який схожий на його настрій під час заняття, а потім квадратик-настрій під час спілкування з педагогом. Далі для порівняння можна запропонувати дитині вибрати колір, який схожий на його настрій вдома, в дитячому садку, коли він спілкується з мамою, другом и т.д.
   Пропоную Вам інтерпретацію колірніх виборів та колірніх асоціацій. Безумовно, слід співвіднести отримані результати з вашими спостереженнями за дитиною під час занять  або спостереженнями педагога.
   Синій колір - цей колір вибирають спокійні, чутливі діти. Їх настрій в цілому позитивний, хоча присутня деяка печаль. У дитини існує потреба в глибокому співчутті, котрий розуміє його співрозмовник, в індивідуалізованому спілкуванні. Заняття, де не має особистого контакту з педагогом, їм не комфортно, замикаються в собі, сумують.
    Зелений колір - цей колір вибирають діти з високим рівнем вимогливості. Вони відчувають потребу бути першими, потреба в похвалі. Ще для них має значення шанобливе  ставлення до них з боку педагога та однолітків, вони люблять, щоб їх ставили в приклад іншим.

Діагностика емоційної

сфери дошкільнят

    Червоний колір - цей колір воліють обирати енергійні, активні діти. Їм подобається пошуміті, побешкетувати, можуть бути заводієм в іграх. Колір показує, что на заняттях у дитини добрий, активний стан.

   Жовтий колір означає, что дитина очікує від занять тільки хороших емоцій, схильна слухати педагога, виконувати його вказівки.
    Фіолетовий колір - колір занадто дитячої поведінки, потреба в опікуванні, похвалі. Дитина може не дотримуватись дистанції у відносинах з дорослими, в разі занадто строгих, жорстких вимог може вередувати, влаштовувати істерику. Вцілому настрій позитивний.
   Коричневий колір - колір тривоги, дискомфорту не тілько емоційного, але й фізічного. У дитини може боліти голова, живіт, його може нудити. Дитина може переживати через те, що його досягнення не відповідають очікуванням педагога або батьків.

O.V.M.

 Чорний колір - цей колір вибирають діти, яким не подобається, що відбувається на заняттях, вони висловлюють свій протест, бунтують, не підкорюються вимогам дорослих. Це стан відкритого конфлікту з педагогом або однолітками, або з тією діяльністю, якою їм доводитися займатися.
  Сірий колір - колір пасивної неприємності. Сірий настрій означає, что дитина нудьгує на заняттях, что він байдужий до того, что відбувається, чи не входить в суть процесу заняття, пропускає повз вуха вказівки педагога. Часто це відбувається тому, що дитина не бачить сенс в заняттях, оскільки у неї  не виходить виконувати вимоги.
   Таким чином, синій, зелений, червоний, жовтий та фіолетовий кольори говорять про емоційне благополуччя дитини, а коричневий, чорний и сірий - про неблагополуччя. На основі інтерпретації кольору і спостережень за вчинками і поведінкою дитини ви можете зрозуміти, наскільки комфортні для них заняття.

                                                                                                                                Джерело: http://ped-kopilka.com.ua/

© 2016 Яценко Наталія Сергіївна.

bottom of page