top of page

    Бюджетний варіант лялькового театру,  який дуже швидко виготовляється - театр з ложок, де ложки  - актори! Діти у віці 4-6 років самі із задоволенням загримують ложки, але із самою сценою їм буде потрібна ваша допомога. Навіть якщо Ви взагалі ніколи ніяких виробів не робили - це здасться вам дрібницею.

    Для роботи буде потрібно:

 - 5 дерев'яних шампурів, невеликий шматок пінопласту або гофрованого картону, щільний кольоровий папір, маркери, ножиці, шматочки пряжі, скотч і клей.

    1. З трьох шампурів зробіть арку, перехопивши місця стиків шампурів нитками.

    2. Тепер за розміром цієї арки намалюйте і виріжте з кольорового паперу дві фіранки в дзеркальному відображенні, намалюйте на них маркером складки, на рівному віддаленні від центру арки нанижіть половинки завіси на шампури, загніть край і приклейте їх скотчем, як на фото.

    3. Зав’яжіть на фіранках ниточки - вони будуть ламбрекенами.

   4. До шторки приклейте на клей верхню прикрасу у вигляді корони, на зворотньому боці конструкції до шампурів приліпіть  її скотчем.

   5. Тепер розфарбуйте шматок гофрованого картону

   За бажанням можемо своїх героїв одягти або розфарбувати, приклади наведені на фото.

Театр з ложок

Створіть підводний світ

   Виріжте з чорного паперу силуети морських тварин: риб, кальмарів, крабів, а також каменів, водоростей і т. д.

  Лист білого паперу покрийте аквареллю «морських» кольорів. Важливо створити досить вологе покриття, яке не висохне цієї ж секунди. А тепер секретна техніка! Дайте дитині приготовану заздалегідь піпетку зі спиртом і попросіть нанести кілька крапель по всьому листу. Спирт розчинить фарбу, і на папері з'являться кола, котрі ніби світяться. Зачекайте, поки фарба висохне повністю, і приклейте на фон вирізані силуети.

                                                                                  Джерело: інтернет простір

"Зоряні війни"

    Влаштуйте "Зоряні війни"!

   Ніхто не постраждає, адже мечі зроблені з повітряних кульок. Для підсвічування вам знадобляться світлодіодні ліхтарики, а для рукоятки - рулон від туалетного паперу.

Міні-фланелеграф

   Фланелеграф - чудове заняття для дітей. Але, як правило, він досить великий. Можна зробити міні-варіант, який зручно брати з собою.

1. Відріжте половину листа фетру і приклейте на нього елементи фону.

2. Виріжте змінні деталі.

   Оскільки такий набір займає дуже мало місця, їх можна зробити кілька, наприклад: метелики, ставок, новорічна ялинка, квітковий сад, осіннє дерево, обідня тарілка, веселка, морозиво, імена.

3. Деталі кожного набору складіть в маленький пакет та підпишіть його.

4. Всі маленькі пакетики і листи з фоном покладіть в пакет побільше.

    Такий комплект може стати чудовим подарунком!

Кінусайга, робимо картину в техніці «печворк без голки»

    Для роботи вам знадобляться:

1. Лист пеноплекса (його можна купити в будівельних магазинах);

2. Малюнок;

3. Трикотажні тканини різних забарвлень;

4. Пилка для нігтів вузенька металева (можна і щось інше - тонке і міцне);

5. Ножиці;

6. Канцелярський тонкий ніж;

7. Ручка кулькова;

8. Лінійка;

9. Булавки кравецькі;

10. Ластик;

11. Очі і медалька для прикраси;

12. Клей Момент-Кристал.

    Взагалі-то, для кінусайгі зазвичай використовуються бавовняні тканини і приклеюються вони на клей до основи, але з роками роботи з дітьми прийшла до висновку, що найзручніші в цій справі трикотажні тканини. Вони добре тримаються в прорізах і без клею, не ковзають по поверхні. А для дітей це дуже важливо.

    Тож почнемо:

1. Беремо роздрукований малюнок, в даному випадку веселе цуценя. Приколюємо його за допомогою шпильок до листу пеноплекса. Можна і відразу намалювати малюнок від руки, але це хто може добре малювати. Обводимо малюнок ручкою, натискаючи на нього. Це для того, щоб малюнок трохи "вдавився" в піноплекс.

2. Знімаємо малюнок і по лініях обводимо його ще раз ручкою. 

3. Беремо лінійку і проводимо додаткові лінії для того, щоб було зручніше "заповнити" фон.

4. На зворотньому боці малюємо прямокутник, відступивши 1,5 см від краю.

5. Всі додаткові лінії, які дійшли до краю поля, продовжити по торцях і на зворотному боці до лінії прямокутника.

Беремо канцелярський ніж і прорізуємо всі лінії на глибину 0,7-1 см. Дотримуйтесь техніки безпеки з малюками, покажіть їм, як правильно тримати ніж. Він дуже гострий!

7. Тепер настав час "заповнення" малюнка. Заштриховані місця на малюнку - темного кольору, незаштриховані - світлі. Прикладаємо тканину на елементи малюнка, який будемо заповнювати, трохи з припуском. Пилкою проштовхуємо її в розрізи, але не до кінця, а ніби "намічаючи" малюнок.

8. Тепер беремо ножиці, кладемо їх горизонтально і відрізаємо зайву тканину.

9. Тепер за допомогою тієї ж пилочки заправляємо "хвостики" до кінця в розрізи.

10. Таким чином заповнюємо весь малюнок собачки.

11. Тепер справа за фоном. Це найскладніше в роботі. Діти зазвичай не люблять цю справу. Прикладаємо тканину до елементу з таким розрахунком, щоб вона заповнила елемент, загнулася на торець і дістала наш прямокутник на зворотньому боці. Заповнили "фасад". Переходимо на торець. І на зворотню сторону. Намічаємо куточки, відрізаємо і заправляємо тканину до кінця. Таким чином заповнюємо всі сектори фону.

12. Щоб на зворотній стороні не стирчав піноплекс, закриваємо його теж тканиною.

13. Якщо ми хочемо повісити нашу картинку на стіну - можна спорудити імпровізовану петельку. Мазати піноплекс клеєм не можна - він розчиняється. Тому беремо булавочки, встромляє їх під нахилом і обмотуємо нитками. Петелька готова. З цим може впоратися навіть малюк.

15. Тепер найцікавіше - беремо очі і починаємо грати. Шукаємо той вираз мордочки, який нам подобається. Знайшли - клеїмо на клей Момент-Кристал. Ну а який песик без медальки? Клеїмо і її. 

Малюємо крапельки дощу

      Малюємо крапельки дощу ватною паличкою і заодно вчимося рахувати.

Барвистий експеримент

   Експеримент займе деякий час, але повірте, очікування того варте! Кольорова вода перетікає з однієї склянки в іншу по паперовій смужці, а кольори змішуються.
    Вам знадобиться:
🔹 5 склянок води (можна спростити експеримент і використовувати 3 склянки);
🔹 харчові барвники;
🔹 паперові рушники.

    Проводимо експеримент:

    1. Заповніть перший, третій і п'ятий стакан, додайте в них харчові барвники: синій, червоний, жовтий. Один колір в окрему склянку.

    2. Гарненько перемішайте воду, щоб барвники розчинилися.

   3. Відріжте або відірвіть широку смужку від паперового рушника. Зігніть смужку вздовж. Нам знадобляться 4 такі смужки, якщо ви берете 5 склянок, і 2 смужки, якщо берете 3 склянки.

   4. Покладіть паперові смужки між склянками, так щоб одна частина смужки була занурена в наповнену склянку, а друга в порожню.

   5. Через деякий час порожні склянки наповняться водою, яка витече в іншу склянку через паперовий рушник. Більш того, ви можете поспостерігати, що в склянках 2 і 4 народився новий колір (від змішування кольорів в склянках 1 + 3 і 3 + 5).

   Чому наповнилися порожні склянки? Вода з повної склянки рухається вгору через паперовий рушник в порожню склянку, цей процес називається законом сполучених посудин. Вода буде продовжувати рухатися, поки кожна зі  склянок не набере рівну кількість води.

Театр тіней

   Казка на ніч може бути театралізована, і для цього зовсім не потрібно складних декорацій - досить силуетів персонажів і портативного джерела світла, наприклад, світлодіодного ліхтарика.
     Роздрукуйте силуети, наклейте їх на палички (дерев'яні шампури або питні соломинки). Направте світло на стіну і розіграйте на ній казкове дійство. До речі, на ліхтар можна накидати кольорові напівпрозорі хустки, тоді фон буде міняти забарвлення.

© 2016 Яценко Наталія Сергіївна.

bottom of page